صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر حیدری مقدم؛ معاون بهداشتی دانشگاه خبر داد

شروع طرح سلامت نوروزی با 240 بازرس بهداشت محیط از 15 اسفندماه

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر حیدری مقدم از طرح سلامت نوروزی از 15 اسفند الی 17 فروردین ماه خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه در این خصوص گفت: با عنایت به اهمیت کنترل و بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه،  طبخ ، توزیع ،عرضه و فروش مواد غذائی و اماکن عمومی حساس بین راهی ، سامانه های آب رسانی مراکز اقامتی و سیاحتی و مراکز مشابه در راستای تحقق اهداف کلان وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی جهت تامین و حفظ سلامتی احاد جامعه ، دسترسی به غذای ایمنی سالم در ایام تعطیلات نوروزی از روز پانزدهم اسفند ماه 97 لغایت 17 فروردین 98 از ساعت 8 صبح تا 20 شب  به طور همزمان در سراسر کشور با حضور تعداد 240 نفر از بازرسان بهداشت محیط فعال در استان همدان اجرا  می گردد.

تمام مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن بین راهی، مجتمع خدمات و رفاهی، سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها، اماکن گردشگری و پایانه‌های مسافربری در ایام نوروز حداقل یکبار بازدید و جهت‌ اماکن حساس حداقل دو بار بازدید انجام خواهد گرفت.

وی افزود: در مراکزی که فرآوری مواد غذایی به صورت می گیرد نظیر قنادی، فست‌فودی‌ها، چلوکبابی‌ها، رستوران‌ها و لبنیاتی‌ها، نانوایی‌ها و غیره نمونه‌برداری انجام و به آزمایشگاه معاونت غذا ودارو ارسال می شود تا از نظر میکروبی و شیمیایی صلاحیت مصرف آنها بررسی شود.

خانم دکتر رفعتی مدیر سلامت محیط و کار این معاونت بیان کرد: بازرسان بهداشت محیط در بازرسی اماکن حساس از تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه برداری از آب ، مواد غذایی و سطوح جهت بررسی وضعیت بهداشتی استفاده خواهند کرد.

وی در پایان تصریح نمود: سامانه تلفنی 190 مرکز ثبت شکایات مردمی در وزارت بهداشت، بصورت شبانه روز به ثبت هر گونه شکایت بهداشتی از سوی مردم خواهد پرداخت که به صورت آنلاین مشاهده و رسیدگی خواهد شد.

 


١٠:٢٢ - 1397/12/08    /    شماره : ٩٢٤١٧    /    تعداد نمایش : ٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج