صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه در کارگاه آموزشی مهارتهای فرزند پروری بیان کرد

دغدغه حوزه سلامت بیماری های غیرواگیر و سلامت روان می باشد

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، کارگاه آموزشی مهارتهای فرزند پروری توسط گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعیتاد این معاونت برگزار شد هدف از انجام این برنامه آموزشی ارائه آموزش تکنیک های مدیریت رفتاری فرزندان از قبیل مهارت تشویق، تنبیه، توجه، نادیده گرفتن و غیره  به والدین آنها می باشد. گروه مخاطب والدین دارای فرزند ۱۲-۲ سال هستند. روش دسترسی به مخاطبین والدین کودکان از طریق ارجاعات کارشناس مراقب سلامت خانواده، مهد کودک ها، والدین کودکان در مدارس، مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی ومحل های تجمع والدین مانند محیط کار، فرهنگسراها و غیره می باشد.

دکتر رشید حیدری مقدم؛ معاون بهداشتی دانشگاه در شروع این کارگاه به مسمومیت برخی فضاهای مجازی اشاره کرد و افزود: چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی نیاز جدی به بحث آموزش عموم مردم داریم وی دغدغه حوزه سلامت را بیماری های غیرواگیر و سلامت روان مردم توصیف کرد و در ادامه گفت: یکی از دغدغه های ما در حوزه سلامت آموزش می باشد و نیاز به این مقوله به شکل خاص در جامعه ما احساس می شود دکتر حیدری مقدم گریزی هم به کاهش آمار ازدواج و افزایش طلاق در جامعه زد و افزود: کودکان ما در آینده نیاز به شهامت و اعتماد به نفس دارند و برگزاری چنین کارگاه هایی باید به تربیت فرزندان این جامعه کمک نماید.
حمید رنجبران مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه در ارتباط با برگزاری این کارگاه گفت: بسته آموزش مهارت های فرزندپروری ویژه والدین کودکان ۲ تا ۱۲ سال توسط انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران و به سفارش دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی کشور تهیه شده است. برای گردآوری این برنامه از به روزترین و متنوع‌ترین مجموعه‌های فرزندپروری موجود در جهان و تجربة اساتید روانپزشک و فوق تخصص در حوزة کودک و نوجوان استفاده شده است.این بسته آموزشی دارای یک کتابچه راهنمای مربی و یک کتابچه کار برای والدین است. طول مدت آموزش سه جلسه و هر جلسه آموزش حدود ۲ ساعت خواهد بود.

مدرس این کارگاه آموزشی خانم خادم؛ مدیر برنامه مهارت آموزی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و درمان بودند.

 

 


١٣:٢٨ - 1397/11/17    /    شماره : ٩١٨٥٦    /    تعداد نمایش : ٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج