صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر بهروز صدیقی مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خبر داد

شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان همدانی از اواسط مهرماه

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان همدان، دکتر بهروز صدیقی از شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی کلیه دانش آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی در استان همدان خبر داد.

دکتر صدیقی گفت: وارنیش فلوراید تراپی باعث استحکام مینای دندان ها و در نتیجه از پوسیدگی آن پیشگیری می کند وی افزود: این طرح در سومین سال اجرایی خود قرار دارد و از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت به حساب می آید صدیقی بیان کرد در طی 2 سال گذشته این طرح در مهرماه و اسفند ماه هرسال برای دانش آموزان به مرحله اجرا درآمده است و امسال نیز در دو مرحله مانند سنوات گذشته در استان انجام خواهد شد.

رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی همدان تصریح کرد در طی 2 سال گذشته که این کار انجام شده است 600 هزار دانش آموز در سطح استان همدان از این خدمت بهره برده اند و امسال نیز در هر مرحله برای 150 هزار دانش آموز همدانی کار وارنیش انجام خواهد شد.

دکتر صدیقی گفت: این کار عظیم در شهر ها توسط تعاونی های بهداشتی و در روستاها با کمک و همکاری بهورزان و مراقبین بهداشت انجام خواهد شد.

صدیقی در پایان بیان کرد: این طرح سالانه مبلغی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان هزینه در بر دارد و همچنین مقرر شده است علاوه بر کار وارنیش برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی، مسواک و خمیر دندان از طرف معاونت بهداشتی برای آنان تهیه و توزیع  و همچنین والدین این دانش آموزان آموزش سلامت دهان و دندان در یافت نمایند. 


١١:٢٦ - 1396/06/16    /    شماره : ٥٤٣٥٥    /    تعداد نمایش : ٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج